Banki spółdzielcze są ostoją finansową dla tysięcy klientów. W Polsce działa ponad 500 tego typu instytucji, które na co dzień świadczą różne usług bankowe, w tym gwarantują bezpieczny oraz wygodny dostęp do gotówki. Według badania Narodowego Banku Polskiego, to właśnie gotówka jest uznawana przez Polaków za najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy instrument płatniczy. Jak zatem banki spółdzielcze podchodzą do obsługi gotówki? Za przykład może posłużyć Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA, który wprowadził w swojej sieci bankomatów najnowocześniejsze rozwiązania.
Bank w tej chwili posiada 16 bankomatów. Niestety, są to urządzenia starszej generacji, co powoduje, iż część z nich nie będzie spełniać określonych standardów i wymogów klientów. W związku z tym stajemy przed decyzjami strategicznymi pomiędzy likwidacja części bankomatów a zakupem nowych. W tej chwili w miarę naszych możliwości staramy się o zakup nowych urządzeń uniwersalnych, czyli z funkcją recyklera, wpłatomatu i bankomatu.
Edward Tybor, prezes zarządu Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA
DN Series spełnia nasze oczekiwania, ponieważ posiada najnowsze rozwiązania technologiczne wraz z funkcją recyklera i bankomatu. Jest to całkowicie nowa linia bankomatów oraz recyklerów, która została zaprojektowana od podstaw. Mają przeprojektowaną całkowicie stronę wizualną. Maszyny zyskały nowocześniejsze linie, mające nawiązywać do wszechobecnych urządzeń dotykowych i generalnie świata „smart".
Edward Tybor, prezes zarządu Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA