Czy wielkość organizacji ma znaczenie pod kątem dbania o rozwój pracowników? Z badań wynika, że tak – im większa firma, tym większe możliwości nauki i zdobywania nowych kompetencji. W organizacjach zatrudniających od 2 do 249 osób nieco mniej niż połowa (49%) badanych deklaruje, że ich pracodawca oferuje im możliwości rozwoju osobistego w trakcie godzin pracy. Z kolei w firmach, w których zespoły liczą 250+ osób wynik ten osiąga aż 63%. Czy to oznacza, że tylko w dużych spółkach pracownicy mają szansę zadbać o swoje umiejętności?
Rozwój w godzinach pracy (dużej) firmy
Brak możliwości czy brak świadomości?
Obserwacji, że pracownicy większych firm często wykazują większą świadomość swoich celów rozwojowych i cieszą się większymi możliwościami rozwoju, nie należy błędnie interpretować jako wyłącznej prerogatywy osób poszukujących rozwoju osobistego i zawodowego. Raczej podkreśla to konieczność aktywnego włączania w swoje ramy programów rozwojowych przez mniejsze przedsiębiorstwa. W ten sposób pracownicy nie tylko zyskują lepsze poczucie celu i kierunku, ale cała organizacja czerpie korzyści z bardziej wykwalifikowanej, zmotywowanej i zdolnej do adaptacji kadry
– komentuje Daniel Idźkowski, Country Director w GoodHabitz Poland.
Wielkość organizacji a motywacja do rozwoju
Źródło: Badanie GoodHabitz 2022, n=24 231
O GoodHabitz
GoodHabitz to globalna platforma do nauki online, która tworzona jest w myśl zasady, że siłą napędową rozwoju organizacji są ludzie. Dlatego też oferowane przez firmę rozwiązania do nauki online mją na celu umożliwienie rozwoju osobistego każdemu. Dzięki treściom opartym na kompetencjach, GoodHabitz zapewnia organizacjom umiejętności potrzebne w przyszłości. Działając na 22 rynkach międzynarodowych, docierając do ponad 2500 klientów i ponad 3 milionów kursantów na całym świecie, GoodHabitz stale umacnia swoją pozycję w czołówce branży Ed-Tech.