Holistyczna opieka, bezpieczeństwo i kontrola nad zasobami przedsiębiorstwa zyskują na znaczeniu wraz z rosnącą popularnością smart workplace. Mobilność stanowisk pracy, zwłaszcza w ostatnim czasie, to dla wielu firm priorytet. Rozwiązaniem wyzwań, które stawiają przed biznesem nowe okoliczności jest przyjęcie infrastruktury IT wykorzystującej wirtualizację pulpitów (VDI). Fujitsu zmniejsza barierę jaką stanowią wysokie koszty początkowe wdrożenia takiego rozwiązania, oferując je w formie przyjaznej usługi w modelu Pay as you go.
Jedyną stałą jest zmiana
Krok po kroku po VDI
Mówiąc wprost, VDI daje użytkownikom elastyczną możliwość pracy z każdego miejsca i z dowolnego sprzętu z dostępem do sieci. System operacyjny, dane i aplikacje stanowią własność umieszczoną w infrastrukturze firmy, u zewnętrznego dostawcy lub innym wyznaczonym dla niej miejscu np. w chmurze prywatnej lub publicznej, czy też w środowisku hybrydowym. Zasoby pozostają w pełni zwirtualizowane, a użytkownik końcowy wykorzystując dowolny sprzęt IT, być może nawet smartfon, może w pełni z tych zasobów korzystać. To tzw. wirtualizacja pulpitu.
Jarosław Cichoszewski, presales consultant Fujitsu Polska
Usługa szyta na miarę
Fujitsu bacznie przyglądając się sytuacji na rynku, stworzyło rozwiązanie, które umożliwia zakup takiej infrastruktury w modelu Pay as you go, czyli płać za to, czego potrzebujesz. Model ten oparty jest na regulowaniu płatności wyłącznie za licencje oprogramowania niezbędnego do wirtualizacji (VMWare), które rzeczywiście są wykorzystywane w organizacji, sam sprzęt oraz serwis i inne opcjonalnie towarzyszące systemowi elementy, które firma decyduje się wdrożyć.
Jarosław Cichoszewski, presales consultant Fujitsu Polska
Z przeprowadzanych przez nas obliczeń jasno wynika, że przyjęcie różnych scenariuszy VDI oferowanych przez Fujitsu w formie usługi generuje w każdym przypadku oszczędności, w stosunku do kosztów ponoszonych w przypadku zakupu tradycyjnego sprzętu klienckiego.
Jarosław Cichoszewski, presales consultant Fujitsu Polska