- Przychody z najmu międzynarodowej grupy CA Immo wzrosły (+2,5% do 158,1 mln euro), co odzwierciedla niedawne powiększenie portfela i wyższe przychody z najmu nieruchomości inwestycyjnych.
- Skonsolidowany zysk netto grupy wzrósł aż o 40% i osiągnął poziom 267,5 mln euro.
- Stałe przychody (w ramach FFO I) wzrosły r/r o 2,4% do 102,5 mln euro, a grupa potwierdza cel na ten rok na poziomie ponad 125 mln euro.
- Spółka CA Immo w Polsce podpisała przez 3 kwartały umowy najmu na niemal 23 tys. mkw. Poziom wynajmu wzrósł o 2,8% r/r. Od maja br. do teraz spółka zawarła szesnaście „zielonych umów” zawierających proekologiczne zapisy.
Konsekwentnie realizujemy nasz strategiczny program rotacji kapitału. Pomimo trudnego otoczenia rynkowego udało nam się pomyślnie zakończyć zapowiadaną sprzedaż naszej rumuńskiej platformy. W efekcie możemy nie tylko mocniej skoncentrować się na naszym głównym rynku – niemieckim, ale także zwiększamy jakość naszego portfela i znacznie poprawiamy naszą pozycję płynnościową. Dzięki temu CA Immo jest jeszcze bardziej odporne w czasach szybko zmieniających się warunków dla sektora nieruchomości."
Silvia Schmitten-Walgenbach, prezes CA Immo
Utrzymuje się wysoki popyt na biura typu „prime” w najlepszych lokalizacjach [1]. Polskie portfolio z jeszcze wyższym poziomem najmu
Budujemy trwałe relacje z najemcami, o czym świadczy między innymi duża liczba odnowień umów na kolejne lata. Dbamy o utrzymanie nowoczesnego, zrównoważonego charakteru budynków rozlokowanych w dogodnych, centralnych dzielnicach stolicy. Nie tylko wprowadzamy prośrodowiskowe rozwiązania do biurowców, ale także zachęcamy firmy do bardziej przemyślanej, ekologicznej ich eksploatacji. W efekcie, w ramach zarówno nowych umów jak i odnowień, podpisaliśmy w tym roku już 16 najmów zawierających zielone zapisy.”
Andrzej Mikołajczyk, Managing Director CA Immo w Polsce
Nieznaczny wzrost przychodów z najmu pomimo sprzedaży niestrategicznych nieruchomości [1]
Inwestycje w jakość portfela i usprawnienia procesu realizacji nowych projektów
Strategiczny program rotacji kapitału w celu dalszej poprawy jakości portfela
Trudne i niepewne otoczenie zmienia warunki ramowe dla sektora nieruchomości
[1] Siedem rumuńskich spółek nieruchomościowych i stowarzyszona spółka zarządzająca ("Rumunia") są prezentowane oddzielnie jako działalność zaniechana zgodnie z MSSF 5 na dzień 30 września 2022 r. i w związku z tym są wyłączone ze wszystkich danych dotyczących zysków i strat (w tym danych za rok poprzedni). Skonsolidowany dochód netto i dane bilansowe są przedstawione z uwzględnieniem Rumunii. Portfel nieruchomości w Rumunii jest klasyfikowany na dzień sprawozdawczy jako krótkoterminowe aktywa majątkowe.