Trendy szkoleniowe na 2023 rok – wyzwania i rozwiązania
Tak istotne wyzwanie w obszarze rekrutacji wymaga rozwoju działań L&D na dużą skalę. Potwierdzają to deklaracje respondentów badanych w naszym raporcie Bilans rozwoju zawodowego. Jak wskazuje raport, pracownicy niezadowoleni z możliwości rozwoju zawodowego, najchętniej rozglądają się za innymi możliwościami pracy. Widać korelację – ci, w których szkolenie inwestuje pracodawca, zostają w firmie na dłużej.
Daniel Idźkowski, Country Director GoodHabitz Poland
5 najczęściej zapewnianych narzędzi szkoleniowych
5 kluczowych wyzwań w obszarze rozwoju pracowników
5 kluczowych kompetencji pracowników
Ta szybka ewolucja powoduje także, że również w sektorze nowoczesnych usług biznesowych na znaczeniu zyskuje tzw. skill blending, czyli zdolność do jednoczesnego rozwoju u pracowników kompetencji twardych, miękkich i cyfrowych. Rosnąca liczba procesów biznesowych wymaga bowiem sprawnego łączenia różnych zestawów umiejętności z różnych dziedzin.
Daniel Idźkowski, Country Director GoodHabitz Poland
Dobre praktyki dla przyszłości
Zarówno w sektorze usług biznesowych jak i dla innych branż i przedsiębiorstw potrzebne są systemowe, często długoterminowe rozwiązania obejmujące poszerzanie bazy talentów. Musimy zadbać o rozwój kompetencji związanych z innowacyjnością, nowoczesnymi technologiami, cyfryzacją, a także o przemyślane rozwiązania zachęcające wysokokwalifikowanych specjalistów do pozostania w Polsce.
Anna Berczyńska, Wiceprezeska ds. Talentów, ABSL
O Raporcie
Raport Bilans zawodowego rozwoju to pierwsze w Polsce tak kompleksowe opracowanie wyzwań, aspiracji i opinii ekspertów HR ds. szkoleń. Treść raportu oparto na badaniu ilościowym, zrealizowanym przez GoodHabitz i dat:awesome by Linkleaders w sierpniu i wrześniu 2022 roku za pośrednictwem narzędzia Webankieta. W pomiarze przeprowadzonym metodą profesjonalnego formularza internetowego (CAWI) wzięła udział grupa 114 ekspertów HR ds. szkoleń pracujących w Polsce.
O GoodHabitz
Europejski lider rozwiązań szkoleniowych online. Działając od 2011 roku w 14 krajach firma zapewnia różnorodne narzędzia nauki dla ponad 2 mln użytkowników w całej Europie. Szkolenia są dostępne w 14 językach i skupiają się na rozwoju kompetencji miękkich, takich jak: zarządzanie i praca zespołowa, produktywność, sprzedaż, komunikacja czy znajomość języków obcych, a także kompetencji twardych w obszarze narzędzi oraz digital skills. Z rozwiązania korzysta ponad 2200 globalnych marek z różnych sektorów rynkowych, takich jak: SSC/BPO, bankowość, consulting, IT, retail, produkcja i wiele innych. Polski oddział GoodHabitz jest partnerem merytorycznym Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) – wiodącej organizacji reprezentującej sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Więcej na: https://www.goodhabitz.com/pl-pl/