Stolica Małopolski to zarówno pod względem kulturowym, jak i z punktu widzenia rynku pracy, polskie zagłębie “diversity”. Tzw. polityka różnorodności oraz włączenia, według której międzynarodowe firmy zatrudniają pracowników, stwarza szanse dla wszystkich młodych ludzi na znalezienie inspirującej ścieżki kariery. Co w praktyce oznacza diversity?
Dzisiaj zatrudniamy specjalistów w 9 pionach biznesowych. Wśród naszej kadry blisko 70 osób zatrudnionych w Krakowie zajmuje globalne stanowiska, a do Polski przenosi się coraz więcej zaawansowanych zadań finansowych, HR-owych czy zakupowych. I to właśnie przyciąga do nas nowych pracowników – projekty umożliwiające rozwój na międzynarodową skalę, w kilku dość niszowych na polskim rynku specjalizacjach.
– mówi Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna SBO Kraków
Dlaczego różnorodność?
Biuro na miarę…
Równe szanse – dla każdego
Zaczynamy od ogłoszenia o pracę. Osoba z niepełnosprawnością już od samego początku musi wiedzieć, że ma równe szanse w ubieganiu się o pracę, gdyż istotne są dla nas kompetencje. Do każdego ogłoszenia dodajemy więc informację, iż osoby z niepełnosprawnością są w naszej firmie mile widziane.
– mówi Katarzyna Lampart, specjalistka ds. marketingu rekrutacyjnego w Shell Business Operations
Rok 2018 rokiem diversity?
Na tym zyskują również takie miasta jak Kraków, gdzie różnorodność staje się nieodłączną częścią miejskiego krajobrazu.
– podsumowuje Agnieszka Pocztowska