Zapewnienie bezpieczeństwa samoobsługowych urządzeń płatniczych jest bardzo ważnym elementem biznesu dla wielu banków, ale w praktyce trudne. W walce z nowymi zagrożeniami i w wyścigu o jak najlepsze doświadczenie klienta banki potrzebują sprawdzonych doradców, którzy pomogą im zadbać o bezpieczeństwo już teraz i przygotują na wyzwania jutra.
- Banki detaliczne już w 2016 roku (raport Forrestera) sygnalizowały, że tylko w 80% są zdolne do zarządzania i zapobiegania incydentom związanym z bezpieczeństwem swoich bankomatów.
- Jak potwierdza blisko 48% ankietowanych, dysponujących jednolitą flotą bankomatów, z powodu rosnącego zagrożenia bezpieczeństwa nie odczuwa komfortu związanego z bezpieczeństwem urządzeń.
- Aż 42% ankietowanych, którzy mają wielu różnych dostawców bankomatów, uznaje, że wyzwania bezpieczeństwa są związane ze zbyt dużą liczbą marek i urządzeń.
Przygotować się na ataki fizyczne i wirtualne
Sytuacja jest skomplikowana. Bankomaty muszą być fizycznie dostępne dla klientów, co naraża je na ataki ze strony przestępców, którzy chcą wyłudzić pieniądze z kont klientów. W celu utrzymania zaufania banki muszą tworzyć solidne zabezpieczenia, poparte właściwymi procedurami. Strata pieniędzy to jeden z problemów, z którymi muszą borykać się instytucje finansowe, ale uszczerbek na reputacji to druga bardzo ważna kwestia, która jest kluczowa w przypadku wielu banków.
Tomasz Rokita, odpowiadający w Diebold Nixdorf za sektor bankowy
Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w bankach i instytucjach finansowych już dawno dostrzegły jak głębokie zmiany wywołuje transformacja cyfrowa w finansach. Banki chcą mieć możliwość ciągłego monitorowania kanałów konserwacji sprzętu i zarządzania zdarzeniami, przy jednoczesnym możliwie niskim koszcie związanym z utrzymaniem i serwisem urządzeń, który ze względu na rosnące zagrożenia stale rośnie. Jednak, aby przeciwdziałać zagrożeniom, konieczne są inwestycje w sprzęt, częste i terminowe aktualizacje. Warto inwestować w bezpieczeństwo, bo utrata zaufania może narazić bank na znacznie większe straty.
Maciej Nuckowski, wiceprezes Diebold Nixdorf.
Jak pogodzić sprzeczne wymagania
Partner dla bezpieczeństwa
To, co oferujemy w ramach usługi ALLConnect Managed Security Services, to przede wszystkim nasza specjalizacja w zakresie kanału ATM, całodobowa dostępność i monitoring, wiedza domenowa i techniczna, zdobyta lokalnie i globalne, oraz znajomość wielu systemów. Zapewniamy też klientom konieczny dzisiaj długofalowy plan zarządzania bezpieczeństwem w złożonym i szybko ewoluującym środowisku, w którym działają.
Maciej Nuckowski, wiceprezes Diebold Nixdorf