Ponad 12 500 mkw. zróżnicowanych powierzchni biurowych, które łączy wysoka jakość wykończenia oraz nowoczesne podejście do projektowania komfortowych miejsc pracy i spotkań - Tétris przygotował wnętrza dla kilku najemców w zrewitalizowanym Centrum Praskim Koneser.
Z dużą radością realizowaliśmy projekty biur i powierzchni konferencyjnej w Koneserze dla klientów z różnych branż i z różnorakimi oczekiwaniami. Nasze doświadczenie oraz podejście do jakości zastosowanych rozwiązań wpisuje się w oczekiwania stawiane przed obiektem z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie. W biurach Kantar, WeCARE oraz Liebrecht&Wood zajmowaliśmy się całością procesu od momentu pracy nad koncepcją, po oddanie do użytku. Dla firm: Atende, Clico, RK Legal i Absolvent wykańczaliśmy wnętrza w ramach kompleksowej usługi Design&Build. Oznacza to, że na bazie otrzymanych koncepcji opracowaliśmy projekty wykonawcze i przeprowadziliśmy wszystkie prace wykończeniowe zajmując się zarządzaniem całością projektu.
Krzysztof Marszałek, senior project manager w Tétris Poland, odpowiedzialny za koordynację projektu Koneser
Trend, który sprawia, że miasta pięknieją
Kultowe miejsce Warszawy od nowa
Nowe-stare pełne wyzwań
Ciekawych rozwiązań inżynierskich przy tym projekcie było mnóstwo. Jednym z wyzwań było wykonanie wszystkich instalacji oraz sufitowych elementów podwieszanych w budynku zwieńczonym dachem szedowym. W sumie w biurze firmy Atende zamontowaliśmy ponad 3000 mb specjalnych profili stalowych, które zostały oparte na również stalowych kratownicach. Dodatkowo przy wykończeniu biura wykorzystaliśmy kilkaset paneli heksagonalnych w nieregularnym układzie, które musiały być spójnie wkomponowane z oprawami oświetleniowymi, a to wszystko montowane do konstrukcji stalowej.
Krzysztof Marszałek, senior project manager w Tétris Poland, odpowiedzialny za koordynację projektu Koneser
Wykorzystaliśmy tu kilka ton stali. Wszystkie prace konstrukcyjne, instalacyjne i wnętrzarskie, ze względu na wysokość głównej części tego centrum konferencyjnego, realizowaliśmy ze specjalnego podestu rozścielonego na całej powierzchni, co jest niespotykane przy pracach fit-outowych. Aranżacja powierzchni Butelkowni była niestandardowa, a każdy detal miał tu znaczenie. Na całość projektu, począwszy od prac konstrukcyjnych, poprzez prace ogólnobudowlane i instalacyjne, aż po etap wystroju wnętrza i dekoracji mieliśmy niespełna 4 miesiące.
Krzysztof Jastrzębski, project manager z Tétris, odpowiedzialny za prowadzenie i koordynację wszystkich prac
Industrialny komfort – połączenie, które współgra
Liczą się i pomysł i wykonanie
Prowadzenie projektów fit-outowych na powierzchniach biurowych w obiektach takich, jak zrewitalizowana fabryka w Warszawie wymaga zarówno wiedzy i pomysłu, jeżeli chodzi o tworzenie koncepcji, jak i zręczności i doświadczenia w realizacji. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się tu oddanie całości zarządzania projektem w ręce kogoś, kto łączy te wszystkie kompetencje. Wtedy ma się pewność, że nawet najbardziej kreatywna i spektakularna koncepcja architekta, będzie całkowicie wykonalna i funkcjonalna. Chodzi o to, aby na koniec stworzyć przestrzeń, w której użytkownicy będą czuli się komfortowo.
Krzysztof Marszałek, senior project manager w Tétris Poland, odpowiedzialny za koordynację projektu Koneser