Grupa kapitałowa White Stone działająca głównie w branży deweloperskiej i budowlanej aktywnie wspiera i promuje działania związane z kulturą i sztuką. Jednym z filarów działalności firmy jest nurt Art&Culture, w ramach którego White Stone – właściciel Fortu Mokotów, objął mecenatem warszawski Instytut Fotografii Fort. Aktualnie w galerii Instytutu trwają przygotowania do wystawy „Niebezpiecznie ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce”
Wystawa pokaże nie tyle zmiany zachodzące w samej modzie, co w sposobach komunikowania się z odbiorcą za pomocą obrazu. W galerii Instytutu Fotografii Fort zgromadziliśmy różne formy, to nie tylko zdjęcia, ale również okładki kolorowych magazynów czy zbiory z prywatnych archiwów. Projekt zakłada antropologiczną refleksję nad rolą samych nośników: ich wielkością, jakością, zasięgiem i dystrybucją. Zobaczymy m.in. różnice między obrazami produkowanymi przy użyciu pierwszych, zdobywanych z trudem aparatów fotograficznych, epoką „etatowych fotografów” po czasy współczesne i zdjęcia wykonywane za pomocą telefonu czy tabletu. Przeniesiemy się w świat zarówno „makulaturowych” druków, jak i wielkich globalnych kampanii.
Olga Łacna, prezes Fundacji Instytut Fotografii Fort
Fort Mokotów przyciąga biznes kreatywny
O White Stone
Grupa kapitałowa White Stone znana jest w Polsce pod tą nazwą od 7 lat, ale korzenie jej działalności sięgają 1995 roku. Jako deweloper nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych ma na koncie 73 zrealizowane projekty mieszkaniowe (ponad 2 000 mieszkań), 8 budynków komercyjnych i 78 000 mkw. powierzchni biurowej. Do realizacji deweloperskich grupy White Stone należą takie projekty jak: kompleksy apartamentowców przy ul. Biały Kamień i Chodkiewicza, Multimedialny Dom Plusa i zrewitalizowany Fort Mokotów w Warszawie. W strukturach grupy działa także firma realizująca projekty budowlane o rocznych obrotach sięgających 200 mln zł.